Yamantürk Öğretmen Evi
Yamantürk Öğretmen Evine Hoşgeldiniz

HAKKIMIZDA

Türk milli eğitimine hibe olarak yaptırılan bu öğretmenevi;

Yamantürk Ailesinin geleceğimizin sahibi sevgili çocuklarımıza, değerli öğretmenlerimize ve mensubu olmakla gurur duyduğumuz milletimize emanetidir.

Yeşilin bin bir tonu ile bezeli Fırtına Vadisi’nin eşsiz güzelliklerini içinde barındıran Çamlıhemşin’de sizlere unutulmayacak bir tatil imkanı sunan Yamantürk Öğretmenevi, 2017’de açılmış olup güler yüzlü ve deneyimli personeliyle siz değerli müşterilerimize hizmet vermektedir.

Ayder Yaylası’na 17 km, Zil Kale’ye 13 km, Şenyuva’ya 6 km, Pokut ve Sal Yaylası’na 18 km mesafede bulunan Yamantürk Öğretmenevi bulunduğu konum itibariyle adeta bölge turizminin merkezinde yer almaktadır.

4 standart, 6 suit ve 22 deluxe olmak üzere toplamda 32 odayla hizmet veren Yamantürk Öğretmenevinde tüm odalarımız iklimlendirme özelliğine sahip olup, şık ve konforlu bir şekilde dizayn edilmiştir. Öğretmenevimizde yöresel lezzetlerimizin de sunulduğu, Fırtına deresi manzaralı 100 kişilik şık bir restoran ve teras da bulunmaktadır. Ayrıca her cumartesi canlı müzik organizasyonu düzenleyip müşterilerimize eğlenceli bir tatil imkanı da sunuyoruz.

Yamantürk Öğretmenevi müşterilerine konaklamanın dışında rafting, zipline, safari ve yayla turları gibi organizasyon olanakları da sunarak keyifli bir tatil geçirmenizi sağlamaktadır.